10 prostych wskazówek, jak uniknąć nadużywania alkoholu

Czy masz poczucie winy, kiedy pijesz? Jeśli tak, to nie stresuj się już, istnieje kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc Ci pokonać uzależnienie od alkoholu.

Alkoholizm jest jednym z największych problemów, z jakimi borykają się dziś kobiety, ale wciąż większość z nich nie jest świadoma szkodliwych skutków picia alkoholu.

Wpływ alkoholu na organizm jest naprawdę niebezpieczny i jeśli nie będziesz uważać to zostaniesz ze złym ciałem.

Kobiety są często dotknięte przez alkohol niż mężczyźni, ponieważ są bardziej wrażliwe na alkohol i ich ciało jest bardziej podatne na działanie alkoholu.

Istnieje kilka prostych wskazówek, które mogą pomóc Ci uniknąć alkoholu i zapobiec wpływowi alkoholu na Twoje życie.

1. Poznaj swoje granice

Ważne jest, abyś znał swoje granice alkoholu. Jeśli pijesz po raz pierwszy, to musisz wiedzieć, ile alkoholu możesz spożyć w ciągu jednego dnia.

Jeśli pijesz alkohol codziennie, dobrze będzie, jeśli poznasz swój limit. Jeśli pijesz tylko raz lub dwa razy, to lepiej, żebyś znał swój limit.

2. Bądź ostrożny, kiedy zamawiasz drinki

Ważne jest, aby być ostrożnym przy zamawianiu napojów, ponieważ jeśli zamówisz mocny napój, wtedy łatwo będzie Ci poczuć zawroty i ból głowy.

Musisz znać swoje granice i nie pić za dużo.

3. Powiedz swoim przyjaciołom

Nie ukrywaj swojego uzależnienia od alkoholu przed przyjaciółmi, to będzie duży błąd. Jeśli twoi przyjaciele wiedzą wtedy będą mogli cię wspierać, a jeśli jesteś uzależniony od alkoholu wtedy łatwo będzie ci wrócić do normalności.

4. Miej plan picia

Powinieneś mieć plan picia, aby nigdy nie przekroczyć swoich granic. Możesz zanotować swoje spożycie alkoholu przez miesiąc i spróbować je zmniejszyć.

5. Miej rutynę

Posiadanie rutyny będzie dla Ciebie pomocne, ponieważ utrzyma Cię z dala od picia w środku dnia. Zrób harmonogram swoich codziennych czynności i nie pij w czasie dnia, w którym nie powinieneś.

6. Unikaj stresujących sytuacji

Jeśli masz do czynienia ze stresującymi sytuacjami to ważne jest, abyś trzymał się z dala od alkoholu. Będzie Ci bardzo trudno kontrolować swój temperament, gdy będziesz pijany.

7. Ćwicz

Ćwiczenie jest najlepszym sposobem na pozbycie się stresu, ale ważne jest, aby ćwiczyć co najmniej przez pół godziny dziennie. Korzystne dla ciebie będzie wykonywanie ćwiczeń kardio przez dłuższy czas.

8. Miej system wsparcia

Bardzo ważne jest, abyś miał system wsparcia, ponieważ kiedy jesteś pijany, nie jest możliwe, abyś podejmował decyzje.

9. Wysypiaj się

Jeśli nie dostajesz wystarczającej ilości snu, to będzie łatwo rozwinąć uzależnienie od alkoholu. Dlatego też należy się wysypiać i nie pić późno w nocy.