Burgery. Carmnik Kantyna. Gdynia.

09 września 2016

Burgery. Carmnik Kantyna. Gdynia.

Są miejsca, które raz poznane zostają z nami na dłużej. Pamiętam, jak podczas konferencji latem 2014 r. po raz pierwszy jadłyśmy carmnikowego burgera z food trucka. Od razu wiedziałyśmy, że jeszcze kiedyś się spotkamy! Od tamtego czasu odwiedziałyśmy Carmnik już wiele razy. W końcu nadszedł czas na wpis :)

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 4

Od kiedy działacie? Skąd pomysł na Carmnik?

„Działamy od 2013 roku i byliśmy pierwszym trójmiejskim food truckiem. Pomysł wziął się z zajawki na dobre uliczne jedzenie, którego brakowało w tamtym okresie w Trójmieście. Zainspirowało nas to co działo się na scenie gastronomicznej za granicą i postanowiliśmy spróbować to zaadaptować u nas.”

Jak układacie menu?

„Zdecydowaliśmy się na burgery i kanapki, a co jakiś czas wrzucamy nowe limitowane burgery do naszego menu.”

Gdzie można spotkać Carmnikowe food trucki?

„Food truck krąży w tygodniu pod różnymi biznes-parkami (w Gdyni Łużycka Office Park, Reuters na ul. Śląskiej, w Gdańsku pod Olivia Business Center oraz pod Intelem), a weekendami różnie w zależności od lokalizacji imprez i festiwali. Nasz stacjonarny lokal Carmnik Kantyna znajduje się na ul. Antoniego Abrahama w Gdyni.”

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 3
Carmnik Kantyna ul. Antoniego Abrahama w Gdyni
Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 1
Wnętrze lokalu Carmnik Kantyna

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 2

Carmnik kantyna burgery menu Trojmiasto KAKU fashion cook 6
Menu

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 5

Podczas ostatniej wizyty, my w składzie: ja, Martyna i mój K., spróbowaliśmy:

  • burgera SURF’N’TURF (wołowina 150g, sos koktajlowy, krewetki tygrysie, trawa cytrynowa, grillowany pomidor, sałata, salsa verde) w zestawie z frytkami i sosem tzatziki (30 zł)
  • burgera CHEEZ (wołowina 150g, ementaler, karmelizowana czerwona cebula, ogórek konserwowy, pomidor, sałata, sosy: majonezowy, keczup) w zestawie z pieczonymi warzywami i sosem miodowo-musztardowym (21 zł)
  • burgera KACZKA (kaczka confit w hoisin – w sosie słodko-pikantnym, bok choy – kapusta chińska, marchew, kiełki mung, czerwona kapusta, chili, kolendra, sezam, bułka pszenno-maślana) w zestawie z frytkami i sosem tatarskim (23 zł)

W Carmniku burgery dostępne są standardowo w zestawie z frytkami lub pieczonymi warzywami, ale jest opcja zamówienia samego burgera – wtedy należy odjąć 5 zł od ceny zestawu. Do frytek obowiązkowo bierz sos tatarski i jedno z niestandardowych piw lub po prostu fritz kolę, my uwielbiamy! Poniżej możesz zobaczyć jak wyglądały nasze zestawy :)

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 8
Burger Surf’N’Turf z frytkami
Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 10
Burger Cheez z pieczonymi warzywami

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 11

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 9
Burger Kaczka z frytkami

Carmnik kantyna burgery Trojmiasto KAKU fashion cook 7

Carmnik Kantyna to jedno z naszych ulubionych burgerowych miejsc w Trójmieście. Zdecydowanie polecamy! Jeżeli kiedykolwiek jadłeś/aś w Carmniku, koniecznie daj nam znać w komentarzu :)

Carmnik Kantyna

Adres: ul. Antoniego Abrahama 23, Gdynia
Strona internetowa: Carmnik.pl
Facebook: Carmnik Kantyna

Monika Ciemiecka

Monika

Mieszkanka Trójmiasta na 100%! Turystyka kulinarna to moja pasja, tak samo jak fotografia. Staram się żyć świadomie i w zgodzie z naturą. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i suszonych pomidorów!

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym