Rada miasta food&wine. Gdańsk.

Plany na niedzielę zapowiadały się następująco: trochę obowiązków, trochę czasu dla rodziny i popołudniowe wyjście na obiad z Moniką, Kubą i Krzysiem. W planach kierunek Gdańsk i odwiedzenie restauracji Rada Miasta food&wine, która znajduje się w odrestaurowanej piwnicy Ratusza Staromiejskiego przy ul. Korzennej 33/35.

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-13 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-12

Już od wejścia to miejsce przykuwa uwagę. Wnętrze restauracji to konfrontacja nowoczesnego designu z tradycją i historią. Moje serce, jako wielkiej fanki lamp, lampek i żarówek, podbiły klimatyczne światełka. No i oczywiście mnóstwo, MNÓSTWO butelek z winem, a do tego otwarta kuchnia, która daje możliwość podglądania kucharzy w pracy, a ja uwielbiam to robić.

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-11 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-9 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-8 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-7 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-5 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-2 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-4

Pogoda nam sprzyjała, więc wybraliśmy stolik w ogródku. Mimo lokalizacji w centrum Gdańska nie mogliśmy narzekać na hałasy z ulicy, a czas umilała nam klimatyczna muzyka, która nie zagłuszała rozmów. Dowiedzieliśmy się, ze ogródek jest w trakcie zmiany aranżacji i jestem bardzo ciekawa jaki będzie efekt końcowy.

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-16 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-15 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-szampan-1

Nasza kulinarna przygoda zaczęła się od przystawek. Właściciel restauracji opowiedział krótko o każdej pozycji z menu, odpowiedział na nasze pytania i pomógł dokonać wyboru. Zgodnie stwierdziliśmy, że zamówimy kilka różnych przystawek i podzielimy się nimi, żeby każdy mógł wszystkiego spróbować. Kieliszki napełniły się winem, a stół zapełniła feeria barw, zapachów i smaków. Coś niesamowitego. Uczta dla zmysłów to idealne określenie tego co nas spotkało.

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-10 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-9

Nasze wybory:

PRZYSTAWKI

 VITELLO TONNATO 18 zł

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-7

SZPARAGI Z SOSEM BOZNER 19 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-15

ZAPIEKANY CAMEMBERT LE RUSTIQUE Z CZOSNKIEM, TYMIANKIEM I BIAŁYM WINEM 29 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-3

CARPACCIO Z AWOKADO Z PISTACJAMI 31 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-8

MARYNOWANA WOŁOWINA Z PIKLOWANYMI WARZYWAMI I DRESINGIEM ZIOŁOWYM 31 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-6

KREWETKI BLACK TIGER NA MAŚLE Z BIAŁYM WINEM 34 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-5

MAŁŻE ŚWIĘTEGO JAKUBA Z BOCZNIAKIEM KRÓLEWSKIM 37 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-4

Przystawki były bardzo, bardzo dobre. Kompozycje smaków idealne! Ciężko to opisać, ale możecie zobaczyć chociażby na zdjęciach, że kucharze wiedzą co robią :) Po pierwszej części nadszedł czas na dania główne. Smakowite przystawki ustawiły poprzeczkę naprawdę bardzo wysoko, więc nie było już tak wielkiego zachwytu, ale wszystkie poniższe dania również nam smakowały. Nie mieliśmy żadnych zastrzeżeń co do jakości składników czy sposobu podania, ale jedno jest pewne – przystawki to zdecydowanie top 1 w Radzie Miasta.

DANIA GŁÓWNE

SZNYCEL CIELĘCY „MILANESE” Z RUKOLĄ, PARMEZANEM I POMIDORKAMI CHERRY 42 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-17

FILET Z DORADY W PERGAMINIE Z POMIDORKAMI CHERRY, OLIWKAMI I MIXEM SAŁAT 49 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-21

PIERŚ Z KACZKI „MULARD” Z GNOCCHI, PAK CHOIEM I SOSEM ORIENTALNYM 52 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-19

RIB EYE STEK 400G Z PUREE Z PIECZONEGO ZIEMNIAKA I SAŁATKĄ 89 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-20

Po daniach głównych marzyliśmy już tylko o leżakach, ale przed nami był ostatni wybór – desery. No bo przecież na deser jest osobny żołądek. Nie musiałam się długo zastanawiać – beza Pavlova z truskawkami. I to był strzał w dziesiątkę, bo dawno nie jadłam tak wspaniałej bezy. Po pierwszym kęsie już wiedziałam, że tamtej niedzieli to była moja definicja szczęścia. Oprócz bezy zamówiliśmy też sorbet cytrynowy z limoncello (niestety nie robiony przez Radę Miasta) oraz mus czekoladowy.

DESERY

SORBET CYTRYNOWY Z LIMONCELLO 15 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-deser-4

BEZA PAVLOVA Z TRUSKAWKAMI 20 zł
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-deser-2

 MUS CZEKOLADOWY
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-deser-1

Rada Miasta food&wine to bardzo przyjemne odkrycie. Tak jak wspomniał właściciel – przystawki to zdecydowanie mocny punkt tego miejsca. My uwielbiamy spotkania ze znajomymi w takiej formie. Dużo różnych smaków, wino, rozmowy. Nasze wrażenia z tej wizyty idealnie ujął w słowa Krzysiek:

„Wyśmienicie. Począwszy od wystroju, na przepysznym jedzeniu kończąc. Zdecydowanie polecam wszystkim smakoszom wina i lekkich potraw, szukających miejsca bardzo klimatycznego i spokojnego w samym centrum Gdańska.”

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-14 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-11 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-16 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-deser-3
rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-jedzenie-kawa-1 rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-14

W Radzie Miasta spędziliśmy ponad trzy godziny. Trzy godziny, które zleciały nie wiadomo kiedy. W dobrym towarzystwie czas szybko płynie. Dodajmy do tego pyszne jedzenie i mamy przepis na idealne niedzielne popołudnie.

rada-miasta-food-wine-gdansk-recenzja-opinie-kaku-fashion-cook-blog-martyna-1

Zdjęcia: Monika Ciemiecka

Rada Miasta food&wine

Adres: Ratusz Staromiejski, Korzenna 33/35, 80-381 Gdańsk
Strona internetowa: radamiasta.com
Facebook: Rada Miasta food&wine

Martyna Ciemiecka

Jestem studentką gospodarki przestrzennej. W wolnych chwilach uwielbiam poznawać nowe smaki i udoskonalać przepisy. Marzę, aby obejrzeć pokaz Victoria’s Secret siedząc w pierwszym rzędzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.