Sałatka owocowa z piwną galaretką

8
13 marca 2014

Sałatka owocowa z piwną galaretką

Marka Somersby wprowadza na polski rynek nowy smak piwa – jeżynowy. Jest pysznie owocowe i wspaniale orzeźwiające, dzięki czemu będzie doskonałym napojem na cieplejsze dni. Lubimy smakowe piwa, a to na pewno stanie się jednym z naszych ulubionych ze względu na niespotykany dotąd smak. Próbując go pierwszy raz stwierdziłyśmy, że świetnie będzie się komponował z owocami, dlatego użyłyśmy go do zrobienia domowej galaretki.

SKŁADNIKI (5 porcji):
  • 400 ml piwa Somersby o smaku jeżynowym
  • 100 ml zimnej wody
  • 3 łyżeczki żelatyny
  • 1 gruszka
  • 2 kiwi
  • 5 małych mandarynek
  • 0,5 kg ciemnych winogron
Piwo oraz wodę przelać do garnka i gotować (do pozbycia się piany). Zdjąć z gazu, dodać żelatynę i mieszać do całkowitego rozpuszczenia. Przelać do płaskiego naczynia na grubość ok. 1,5 cm i odstawić w chłodne miejsce do stężenia. Owoce umyć. Gruszkę, kiwi i mandarynki obrać. Gruszkę i kiwi pokroić w kostkę, mandarynki rozdzielić na cząstki. Kilka winogron pozostawić w całości do przystrojenia, a resztę pokroić na ćwiartki. Gdy galaretka stężeje pokroić ją w kostkę, a następnie ułożyć na talerzykach razem z owocami.
Bon appétit :)

Lord Somersby twierdzi, że nie samą butelką bloger żyje, dlatego wysłał nam również zestaw małego blogera, co by się nam łatwiej pracowało. No cóż, kolory piękne, dziękujemy Lordzie!

Na zdrowie!

* Wpis powstał w ramach współpracy z marką Somersby.
Martyna Ciemiecka

Martyna Ciemiecka

Jestem studentką gospodarki przestrzennej. W wolnych chwilach uwielbiam poznawać nowe smaki i udoskonalać przepisy. Marzę, aby obejrzeć pokaz Victoria’s Secret siedząc w pierwszym rzędzie.

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym