Sałatka ze stekiem z tuńczyka i olejem z ostropestu

06 maja 2015

Sałatka ze stekiem z tuńczyka i olejem z ostropestu

Ten przepis jest jednym wielkim eksperymentem, ale na szczęście udanym. Po raz pierwszy robiłam stek z tuńczyka i zastanawiam się dlaczego dopiero teraz go odkryłam. Jest pyszny, kruchy i szybko się go przygotowuje. Z pewnością do niego wrócę. Drugim nowym składnikiem w mojej diecie jest olej z ostropestu plamistego, który od niedawna istnieje w asortymencie marki Oleofarm. Jego smak był dla mnie tajemnicą. Okazało się, że olej jest lekko orzechowy, delikatny i pasuje do różnych sałatek.

Właściwości oleju można by wymieniać bez końca. Głównie poleca się go osobom chorującym na marskość wątroby, ale ma też inne zastosowania. Poprawia apetyt, obniża cholesterol, normalizuje procesy trawienia, obniża ryzyko chorób serca i naczyń, wzmacnia system odpornościowy. Olej z ostropestu to zdrowotna bomba. Nic, tylko jeść!

Sałatka ze stekiem z tunczyka i olejem z ostropestu KAKU fashion cook 4p

SKŁADNIKI (1 porcja):

  • 60 g mieszanki sałaty zielonej z roszponką
  • 100 – 150 g stek z tuńczyka
  • 12 oliwek czarnych
  • 50 g sera pleśniowego brie z orzechami włoskimi
  • olej z ostropestu Oleofarm
  • pieprz, sól
  • oliwa lub olej do smażenia

Sałatę umyć, osuszyć. Oliwki pokroić w krążki, ser w plastry. Stek z tuńczyka zamarynować w soli, pieprzu i oliwie lub oleju, odstawić na 15 minut.

Na talerzu ułożyć kolejno: sałatę, oliwki i ser pleśniowy. Całość lekko posolić, doprawić pieprzem (można również płatkami chili) i polać olejem z ostropestu. Rozgrzać patelnię, położyć na niej zamarynowany wcześniej stek z tuńczyka i smażyć około 2 – 3 minuty z każdej strony. Gorący stek ułożyć na sałatce. Gotowe!

Bon appétit :)

Sałatka ze stekiem z tunczyka i olejem z ostropestu KAKU fashion cook 1p Sałatka ze stekiem z tunczyka i olejem z ostropestu KAKU fashion cook 2p Sałatka ze stekiem z tunczyka i olejem z ostropestu KAKU fashion cook 3p
*Wpis powstał w ramach współpracy z marką Oleofarm.

Monika Ciemiecka

Monika

Mieszkanka Trójmiasta na 100%! Turystyka kulinarna to moja pasja, tak samo jak fotografia. Staram się żyć świadomie i w zgodzie z naturą. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i suszonych pomidorów!

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym