Spotkanie blogerek kulinarnych w restauracji COCO

21 października 2013

Spotkanie blogerek kulinarnych w restauracji COCO

EDIT: Restauracja została zamknięta.
W ostatnią sobotę miałyśmy przyjemność uczestniczyć w spotkaniu trójmiejskich blogerek kulinarnych. Było miło, smacznie i wesoło :)

Spotkałyśmy się w samo południe w gdyńskiej restauracji COCO. Na miejscu zastałyśmy pięknie przygotowane pomieszczenie z ogromnym stołem – była nas spora gromadka. Spotkanie zaczęło się od prezentacji na temat zdrowego żywienia prowadzonej przez Panów z COCO, której towarzyszyła również degustacja wegetariańskich przysmaków.
W programie było również gotowanie na żywo. Kucharz restauracji COCO stworzył dla nas bardzo egzotyczną potrawę – polentę kukurydzianą z warzywami, mleczkiem kokosowym, masłem orzechowym, kaffirem oraz kwiatami ślazu i lawendy.
Dodatkowo, organizatorki wymyśliły dla nas zadanie kulinarne. Każda z nas na spotkanie miała przynieść zdrowy składnik deseru. My wybrałyśmy świeże żurawiny i miód wielokwiatowy.
Zostałyśmy o podzielone na 4 zespoły. Każda z grup wybrała składniki do swojego deseru i przystąpiłyśmy do pracy. Martyna trafiła do zespołu nr 1, który stworzył jabłka, gruszki i śliwki zapiekane pod kruszonką.
Ja wylosowałam zespół nr 4. Razem z dziewczynami wymyśliłyśmy deser podawany w szklankach – jogurt naturalny z miodem, przekładany musli, orzechami oraz prażonymi jabłkami z żurawiną i cynamonem.
Zapraszamy również na relację ze spotkania przygotowaną przez TV Gdynia
Monika Ciemiecka

Monika

Mieszkanka Trójmiasta na 100%! Turystyka kulinarna to moja pasja, tak samo jak fotografia. Staram się żyć świadomie i w zgodzie z naturą. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i suszonych pomidorów!

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym