Winogrona w słoikach – Jak zrobić domowe winogrona w słoikach

Domowe winogrona w słoikach to najsmaczniejsza, łatwa i niedroga przekąska. Mogą być wykonane w dowolnym rozmiarze i kształcie, jak na swój wybór. Możesz zrobić domowe winogrona w słoikach dla swojej rodziny i przyjaciół. Winogrona w słoikach są bardzo zdrowe i dobre dla zdrowia.

Co to są winogrona w słoikach?

Winogrona w słoikach to mieszanka suszonych winogron i cukru. Te słoiki są łatwe do wykonania i jest to świetny sposób na zrobienie domowych przekąsek. Proces robienia domowych winogron w słoikach jest dość prosty, ale trzeba zadbać o kilka rzeczy podczas jego wykonywania.

Składniki do zrobienia domowych winogron w słoikach:

Będziesz potrzebował kilku składników, aby zrobić domowe winogrona w słoikach, niektóre z nich są następujące:

Cukier (lub inny słodzik)

Suszone winogrona

Laska cynamonu

Wskazówki:

Wymieszaj razem cukier i laskę cynamonu. Dodaj suszone winogrona i wymieszaj wszystko dobrze. Możesz dodać kilka kropli barwnika spożywczego, aby uczynić go bardziej kolorowym. Mieszanka zrobi się twarda po dodaniu cukru, więc musisz się upewnić, że używasz odpowiedniego typu słoika do mieszanki.

Jak napełnić słoiki:

Wypełnij słoiki do dwóch trzecich słoika mieszanką. Pozostaw niewielką przerwę między górną częścią słoika a mieszanką. Jest to spowodowane rozszerzaniem się mieszaniny. Ta szczelina zostanie wykorzystana do dodania pokrywki.

Dodaj pokrywkę:

Dodaj pokrywkę do słoika i załóż zakręcaną pokrywkę. Zakręć pokrywkę mocno, aby uniknąć wycieku mieszaniny.

Jak przechowywać:

Przechowuj mieszankę w chłodnym i ciemnym miejscu przez co najmniej 2 tygodnie. Kiedy mieszanka będzie gotowa do spożycia, trzeba będzie wyciągnąć laskę cynamonu i cukier.

Wnioski:

Wykonanie domowych winogron w słoikach jest bardzo łatwe i smaczne. Można go zrobić w domu i cieszyć się najbardziej pyszną przekąskę. Jeśli podoba Ci się przepis, a następnie podzielić się z przyjaciółmi i rodziną. Jeśli masz jakieś zapytanie w swoim umyśle, to możesz nas zapytać w sekcji komentarzy poniżej.