Zbilansowanie śniadanie na wynos

27 maja 2014

Zbilansowanie śniadanie na wynos

Życie w ciągłym biegu nie wpływa korzystnie na mój organizm, a dodatkowo skutecznie utrudnia zdrowe odżywianie. Staram się jeść dobre jakościowo produkty oraz odpowiednio skomponowane posiłki, ale nie zawsze mi to wychodzi. Szczególnie trudno jest wziąć coś „na wynos”, do szkoły czy pracy, co będzie zarazem pożywne i zdrowe. Brak czasu, pomysłu, wszechobecne fast foody i wiele innych czynników sprawia, że wiele osób zapomina o tym, jak ważne dla organizmu jest zbilansowane śniadanie.

Z pomocą wszystkim strapionym przygotowywaniem codziennych śniadań lub też znudzonym jedzeniem kanapek przychodzi belVita.

belVita produkuje pełnoziarniste ciastka z różnymi dodatkami, które świetnie pasują do śniadania. W ramach współpracy z tą marką wymyśliłam zbilansowany posiłek, który dostarcza witaminy, składniki mineralne i błonnik oraz białka, tłuszcze i węglowodany. Taki posiłek zawiera produkt zbożowy (w tym przypadku są to ciastka), porcję owoców, produkt mleczny, opcjonalne dodatki (np. rodzynki, miód) oraz gorący napój. Idealnym sposobem na zapakowanie takiego śniadania jest zaopatrzenie się w osobisty lunchbox, czyli pudełko śniadaniowe.

SKŁADNIKI:
  • 2 ciastka belVita przekładane Truskawka & Jogurt Naturalny (236 kcal)
  • 100 g twarogu chudego (100 kcal)
  • 50 g truskawek (15 kcal)
  • 1 łyżeczka miodu (25 kcal)
  • 10 g rodzynek (25 kcal)
  • herbata zielona sypana
Twaróg pokroić w kostkę. Truskawki umyć i przekroić na pół (ewentualnie usunąć szypułki). Do pojemników z pokrywkami nałożyć twaróg, truskawki oraz miód. W pojemnikach niezamykanych umieścić ciastka oraz rodzynki. 
Bezpośrednio przed spożyciem śniadania zaparzyć zieloną herbatę. Woda do parzenia powinna mieć około 80°C – 90°C. Jeżeli herbata będzie parzona krótko (około 3 minut) to napar będzie orzeźwiający i pobudzający. Wydłużenie czasu parzenia sprawia, że napar jest bardziej relaksujący. Od Was zależy jaką herbatę wolicie, ale myślę że rano warto wypić tę pobudzającą. 

Bon appétit :)

* Wpis powstał w ramach współpracy z marką belVita.
Monika Ciemiecka

Monika

Mieszkanka Trójmiasta na 100%! Turystyka kulinarna to moja pasja, tak samo jak fotografia. Staram się żyć świadomie i w zgodzie z naturą. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i suszonych pomidorów!

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym