Witaj na nowym blogu!

22 kwietnia 2015

Witaj na nowym blogu!

Cześć, witamy na naszym blogu w zupełnie nowej odsłonie. Po ponad 2. latach postanowiłyśmy przejść na własny serwer i odświeżyć wygląd strony. Prędzej czy później musiało to nastąpić, bo zależało nam na tym, żeby blog był tylko nasz.

DSC_0138 edit

PROJEKT STRONY

Długo zastanawiałyśmy się jak „ugryźć” temat zmiany szablonu. Jedni twierdzą, że gotowe szablony np. z ThemeForest są najlepsze i faktycznie zastanawiałyśmy się nad kupnem jakiegoś gotowca i jego dostosowaniem. Tak pewnie byłoby szybciej i łatwiej, ale my nie lubimy iść na łatwiznę :) Zmieniłyśmy więc plany i powierzyłyśmy wszystko firmie zajmującej się grafiką oraz projektowaniem stron. Szablon przygotowali dla nas zdolni Panowie z SixBoxes.  Przeprawa była długa i bardzo angażująca, ale warto było! Dziękujemy za cierpliwe słuchanie naszych wizji, doradzanie i pomoc. No i stworzenie szablonu, który szalenie nam się podoba.

Jak pewnie zauważyliście, dominują 3 kolory: biel, czerń i róż. Te barwy przewijały się w naszych szablonach od początku i chcemy, żeby z nami zostały. Przepisy zostały podzielone na kategorie, żeby łatwiej było je wyszukiwać. Można je również drukować :) Wprowadziłyśmy też kilka nowych kategorii, m. in. foodstyle. Dodatkowo osobno zostały zaprojektowane strony O nas oraz Współpraca.

Wpisy i komentarze zostały w całości przeniesione z blogspota. Zajęła się tym firma Zenbox, która ogarnia też nasze serwery. Trochę czasu zajmie nam dostosowanie starych postów do nowych ustawień i w zasadzie zastanawiamy się czy to robić – ponad 230 wpisów to nie przelewki. Zdecydowałyśmy się na system komentarzy Disqus. Jest przejrzysty i łatwy w obsłudze. Wierzymy, że to najlepszy wybór i że się polubicie :)

Poniżej, jeszcze dla przypomnienia, poprzednie szablony bloga:

poprzednie szablony

 LOGO

Logo zostało zaprojektowane przez SixBoxes. Chciałyśmy, aby w pełni wpisywało się w charakter bloga. Widelec i igła zwracają uwagę na to, że KAKU to połączenie dwóch pasji. Dobrze wiecie, że można tutaj znaleźć zarówno przepisy na smakowite dania, jak i modowe inspiracje.

DSC_0137 edit

FEEDBACK

Będzie nam miło jeśli dacie znać w komentarzach lub na priv czy Wam się tutaj podoba. Wszystkie uwagi lub błędy na stronie też śmiało nam zgłaszajcie. Trochę się stresujemy, liczymy wsparcie i na wyrozumiałość!

Monika Ciemiecka

Monika

Mieszkanka Trójmiasta na 100%! Turystyka kulinarna to moja pasja, tak samo jak fotografia. Staram się żyć świadomie i w zgodzie z naturą. Nie wyobrażam sobie życia bez muzyki i suszonych pomidorów!

Spodobał ci się wpis? Udostępnij go znajomym